Výsledky berlínských voleb označil deník Bild za „rudo-černý debakl“. „CDU a SPD dostaly výprask. Berlíňané dali zemské vládní koalici tvrdě najevo, jak jsou nespokojeni s její prací,“ napsal list. Deník současně upozornil na „pozoruhodný“ volební výsledek Alternativy pro Německo (AfD), která se vymezuje proti imigrantům.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Titulkem „Kdo volí AfD, nevolí čtvrtou říši“ uvedly svůj komentář list Süddeutsche Zeitung. Výsledek CDU v Berlíně označují za nejhorší v celé historii města a poukazují na úspěch AfD. Ta sice skončila až na páté pozici, ovšem s velmi malým odstupem na třetí a čtvrtou stranu. „AfD je nejmladší z nových stran, přitom je ale zastoupena už v deseti ze šestnácti zemských parlamentů. U ostatních stran proto vládne velká nervozita,“ píší Süddeutsche Zeitung.  Ačkoli je podle listu AfD označována za stranu, která usiluje o „čtvrtou říši“, „při vším odmítání politiky AfD by se to s takovými tvrzeními nemělo přehánět“, dodává deník.

Také list Die Welt poukazuje na historicky nejhorší volební výsledek CDU v Berlíně. „Voliči potrestali kancléřku Angelu Merkelovou a její politiku. Pro CDU jsou to už páté volby v řadě, kdy skončily propadákem, a potřetí ve spojení s SPD, kdy ztrácí většinu, napsal Die Welt.

List Frankfurter Allgemeine Zeitung komentoval volební výsledek v Berlíně slovy, že  „vítězství slaví ti, co prohráli“. Deník píše, že SPD v Berlíně sice výrazně ztratila, ale stále zůstává nejsilnější. Pro CDU kancléřky Merkelové je to podle listu další propadák a historicky nejhorší výsledek.