Od smrti matky před 20 lety žil ve svém domku v Lowood Lane v Birstallu sám a nepřijímal ani návštěvy. Deníku The Independent to řekli jeho sousedé. V minulosti se potýkal s duševními problémy, které řešil zahradničením.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

„Žil tady čtyřicet let, nikdy se nedostal do žádných potíží a nikdy žádné nepůsobil. Občas zakřičel na děti, které si hrály příliš blízko jeho domu, ale to je normální, řekla britskému listu dvaašedesátiletá Kathleen Cooková.

„Nemyslím si, že by patřil k nějaké politické straně, a nikdy jsem ho neslyšela, že by vyjadřoval své postoje k Evropě nebo něco podobného. Pro nás to byl prostě Tommy, místní chlapík,” dodala.

Dům v Lowood Lane, v němž Tommy Mair bydlel

Dům v Lowood Lane, v němž Tommy Mair bydlel.

FOTO: Právo

Tommyho Maira podle svých slov potkala ještě ve čtvrtek ráno a nic nenasvědčovalo tomu, že by se odhodlával k brutálnímu útoku na bezbrannou labouristickou poslankyni. [celá zpráva]

„Jsem opravdu v šoku. Dnes (ve čtvrtek) ráno šel kolem mého domu a pozdravil jako vždy. Měl na sobě šedivé tričko a kšiltovku, kterou nosil pořád. Měl taky malý ruksak,” řekla dále Independentu Cooková.

Práci na plný úvazek Tommy Mair, pokud ona ví, nikdy neměl. Přivydělával si tak, že učil lidi zacházet s počítačem.

Jo Coxová na londýnské charitativní akci na začátku června

Jo Coxová na londýnské charitativní akci na začátku června

FOTO: Handout, Reuters

Trpěl psychickými problémy

Další soused Tommyho Maira, dvaašedesátiletý Davic Pickles, si vzpomíná, že vrah poslankyně rád chodil do knihovny. „Když jsem viděl zprávy, neměl jsem slov. Byl to takový samotář, co si žil sám pro sebe, ale neřekl bych, že byl nepřátelský. Vím, že trávil hodně času v knihovně, chodil tam na počítače,” zavzpomínal Pickles.