Návrat k obvyklému způsobu života by mu měl zabrat dva měsíce. Podle slovenských médií mu lékaři voperovali dvojnásobný bypass. Kardiocentrum podrobnosti o jeho zdravotním stavu neuvedlo.

„Předseda vlády a jeho rodina považují informace o zdravotním stavu za čistě soukromou záležitost,“ dodala mluvčí.

Fico se podrobil operaci srdce v pátek 22. dubna. Předseda slovenské vlády a strany Směr-sociální demokracie sám vyhledal kardiologické centrum před téměř dvěma týdny, když si stěžoval na bolesti v hrudníku. Vyšetření nepotvrdila, ale ani nevyvrátila podezření na infarkt.

Po operaci je i předseda parlamentu

V pondělí se v bratislavském onkologickém ústavu podrobil operaci žaludku předseda parlamentu Andrej Danko. Jeho stav je rovněž dobrý. Lékaři potvrdili, že Dankovi vyoperovali podezřelý nález na žaludku, který budou lékaři dál zkoumat.

Ředitel ústavu Jozef Dolinský předpokládá, že předseda parlamentu zůstane v nemocnici 10 až 14 dní.

Poprvé v historii Slovenska dva ze tří nejvyšších ústavních činitelů dočasně nemohou vykonávat své funkce. Fico a Danko jsou hospitalizováni v době, kdy sněmovna jedná o programovém prohlášení nové koaliční vlády. Očekává se, že poslanci budou o dokumentu a o vyslovení důvěry kabinetu hlasovat ještě tento týden.