Slovenského premiéra hospitalizovali ve čtvrtek s podezřením na infarkt. Zrušil kvůli tomu i plánovanou cestu do Prahy. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Slovenská média tvrdí, že dosavadní vyšetření potvrdilo, že se jednalo o akutní koronární syndrom, což je obecný výraz pro srdeční choroby, při nichž je srdce nedostatečně zásobováno krví, například při zmenšené průchodnosti tepny.

Zle mu bylo i na vládě

Fico měl údajně delší dobu problémy s vysokým krevním tlakem. Sice pravidelně sportoval, ale byl vystaven velkému stresu. Zdravotní problémy měl nedávno i v průběhu zasedání vlády. „Někdy mu je zle. Stalo se mu to i na jednání vlády, byl velmi bledý,“ citoval deník Plus jeden deň nejmenovaného člena Ficovy vlády.

Premiérova matka Emília (74) má o syna strach a chce, aby po tomto funkčním období skončil s politikou a věnoval se právnické praxi.

„Podle mě je to z přepracovanosti. V posledním období si toho naložil moc. Musí si oddechnout,“ řekla Emília v rozhovoru pro deník Nový čas a připomněla, že Ficův otec zemřel na infarkt. „Přišel z práce, šel kopat do zahrady a zemřel,“ řekla.