„Napíchal mi sedm nebo osm injekcí a pak mi vytrhl osm zubů najednou, krvácela jsem tři dny,“ vypověděla 65letá Sylviane Boulesteix, která k dentistovi, jenž si nechával říkat Mark, přišla, aby jí upravil zubní protézu.

Doktor hrůzy, jak Nieropovi začala přezdívat média, do vesnice Chateau-Chinon na malebném francouzském venkově nezavítal náhodou. Zubař v obci dlouhodobě chyběl, a tak se radnice rozhodla najmout Nizozemce.

„Když se mnou skončil, odevšud mi trčely kusy masa,“ svěřil se agentuře AFP osmdesátiletý pacient nizozemského zubaře Bernard Hugon.

Zmrzačil 120 lidí

Poškození pacienti se sjednotili až poté, co si o hrůzných praktikách sadistického dentisty navzájem řekli a podali hromadnou žalobu. Skupina žalujících se rychle rozrostla na více než 120 lidí. Jacobus van Nierop však už v té době pobýval za oceánem, kam se - zřejmě vědom toho, co se chystá - narychlo odebral.

Nebylo mu to nicméně nic platné, protože jej francouzští vyšetřovatelé vypátrali. Stopy vedly až do malé vesnice v kanadské provincii New Brunswick, kde byl van Nierop zatčen a na základě mezinárodního zatykače v září 2014 vydán do Francie.