Okresní rada Peter Dreier postoje Berlína k uprchlické krizi kritizuje. Podle něj spolková vláda považuje problém s příchodem běženců za vyřešený, protože se v posledních měsících výrazně snížil počet přicházejících lidí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Kabinet si však prý neuvědomuje, že Bavorsko je uprchlíky přetíženo, protože se zatím nepodařilo zaregistrovat všechny příchozí, takže v největší spolkové zemi musí zůstat a nemohou pokračovat do jiných částí Německa.

Uprchlíci byli v Berlíně přepraveni do jedné z ubytoven.

Dreier vypravením autobusu s běženci do Berlína vyhrožoval už v říjnu.

ČTĚTE TAKÉ:
Přiznejte chybu, chtěl marně po Merkelové radní

"Pokud by Německo přijalo milión uprchlíků, pak by jich podle matematického přepočtu připadalo na můj okres 1800. Ty přijmu, všechny ostatní pošlu autobusem na kancléřství," řekl tehdy.

Autobus zaplatil ze svého

Nyní svou hrozbu splnil, když po 10. hodině vyjel z Landshutu autobus s 31 běženci.

Okresní rada Peter Dreier

Rada bavorského okresu Landshut Peter Dreier

FOTO: peter-dreier.de

Bavorská vláda se snažila Dreiera od jeho záměru odradit. Zemská ministryně pro sociální věci Emilia Müllerová ho dokonce varovala, že jeho počínání je protiprávní.

Podle Dreiera se však vše děje v rámci zákonů, protože všichni běženci byli s cestou do Berlína srozuměni a na cestu se vydali dobrovolně. Většina ale netušila, že se stala součástí politické hry v Německu.

Autobus okresní rada zaplatil ze svého, nepoužil na jeho vypravení prostředky okresu.

Do Německa loni přišlo zhruba 1,1 miliónu běženců. Většina z nich vstoupila do země přes rakousko-bavorskou hranici, v říjnu to bylo až 10 tisíc lidí denně.

V posledních měsících se počet příchozích snížil na zhruba 3000 denně a policie navíc denně vrací do Rakouska stovky lidí, kteří nechtěli v Německu žádat o azyl, ale pokračovat dál na sever.