„Německo je cílem džihádisticky motivovaného násilí, které se kdykoli může realizovat ve formě násilných činů proti státním a civilním zařízením, stejně jako proti státním zaměstnancům a běžnému obyvatelstvu," citoval Bild z analýzy.

Při listopadových atentátech v Paříži zaútočily tři skupiny teroristů na šesti místech francouzské metropole a připravily o život 130 lidí. [celá zpráva]

Materiál zmiňuje stejný modus operandi, tedy útok s pomocí střelných zbraní a výbušnin, případně i s využitím sebevražedného atentátníka. Atentáty by navíc mohly být rozděleny do několika dní a mířily by na různé cíle.

Jednotlivci nebo malé skupiny

Pokud by k útokům mělo dojít, podle analýzy by za nimi zřejmě stáli jednotlivci nebo malé skupiny pachatelů. Útočníci by mohli vzejít z německých navrátilců ze Sýrie, kteří v tamních bojích nabrali bojové zkušenosti.

Podle tajných služeb odjelo bojovat v řadách Islámského státu zhruba 850 Němců, 300 z nich se vrátilo zpět do vlasti. Zhruba desítku navrátilců poslaly německé soudy do vězení za účast v teroristické organizaci.