Do Airbusu A-380, který vzlétl s více než 400 pasažéry z Los Angeles a byl odkloněn do Salt Lake City, už začali znovu nastupovat pasažéři.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Druhé letadlo, Boeing 777, které letělo s 262 lidmi z Washingtonu, přistálo v Halifaxu. Pasažéři i členové posádky byli převezeni do hotelů, kde přečkají noc. Jeden z pasažérů tohoto stroje řekl, že po dvou a půl hodinách letu posádka oznámila, že "z operačních důvodů" bude let odkloněn. Na palubě prý nevznikla panika.

Mluvčí letiště v Halifaxu Peter Spurway řekl, že termín odletu určí letecká společnost Air France. K prohledání paluby i nákladního prostoru stroje byli nasazeni psi vycvičení na hledání výbušnin.

Airbus A-380, který vzlétl s více než 400 pasažéry z Los Angeles, byl odkloněn do Salt Lake City.

Airbus A-380, který vzlétl s více než 400 pasažéry z Los Angeles, byl odkloněn do Salt Lake City.

FOTO: Ravell Call, ČTK/AP

Mluvčí letiště v Salt Lake City Bianca Shreeeveová řekl, že do letadla po jeho prohlídce už znovu nastupují pasažéři. Jeden z cestujících Keith Rosso řekl agentuře AP, že v prvních dvou hodinách byl let naprosto bez problémů, ale pak se to změnilo.

"Palubní personál začal rychle uklízet podnosy s jídlem a pak oznámili, že se bude nouzově přistávat a že personál je na takové situace dobře připraven," řekl Rosso.

Sledoval prý monitor s trasou letu a všiml si, že letadlo prudce zahnulo doprava a zamířilo k Salt Lake City. Pasažéry pak v terminálu letiště vyslýchali agenti FBI.

Oba incidenty se staly v době zvýšených bezpečnostních opatření přijatých kvůli útokům ve Francii. V Paříži bylo 13. listopadu spácháno několik atentátů, které si vyžádaly 129 životů.