Jednoho z podezřelých zadržela na základě evropského zatykače bulharská policie. "Nyní musí bulharské úřady provést řízení o vydání osoby," uvedla mluvčí rakouského státního zastupitelství Verena Strnadová. Druhou osobu zadrželi policisté v Maďarsku. Národnost zadržených, ani den, kdy k jejich zajištění došlo, Strnadová neupřesnila.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Nákladní vůz s mrtvými uprchlíky ve východním Rakousku

V rukou policie už dříve skončilo pět podezřelých: tři Bulhaři a jeden Afghánec jsou od soboty v maďarské vyšetřovací vazbě, o uvalení vazby na čtvrtého podezřelého Bulhara požádalo státní zastupitelství v jihomaďarském Kecskemétu v pondělí. O těchto pěti mužích maďarská justice hovořila jako o malých rybách v převaděčském gangu.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Převoz těl uprchlíků nalezených v nákladním autě

Chladírenský vůz s 71 uprchlíky, kteří se pravděpodobně udusili, nalezla rakouská policie ve čtvrtek u dálnice A4 nedaleko maďarské hranice. V úterý policie informovala, že při ohledání těl nalezla několik cestovních pasů a dalších dokladů. "Ještě zdaleka to ale neznamená, že známe jejich identitu. Není totiž zcela jisté, že se jedná skutečně o jejich dokumenty," uvedl policejní mluvčí Gerald Pangl. Už dříve Rakousko uvedlo, že se s největší pravděpodobností u obětí jedná o občany Sýrie.