„Nekompromisní stíhání úplatků je v současnosti tím, co Česko na míle vzdaluje od Slovenska,“ konstatuje zpravodajský web.

Rath přitom podle Denníku N vyzkoušel před soudem téměř vše. „Svůj případ označil za politický monstrproces, snažil se hledat různé procesní chyby nebo tvrdil, že si na něm žalobci budují kariéru,“ zhodnotil Rathovu kauzu.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: David Rath v Hostivici u Prahy komentuje rozsudek.

Zdroj: Novinky

Denník N upozornil, že případ ještě nekončí, protože se odsouzený exhejtman odvolal k soudu vyšší instance. „I tak je rozsudek přelomový. Rath se stal prvním vrcholným politikem v Česku, v jehož případě soudy konstatovaly, že přijímal úplatky. Až doposud byli za korupci odsouzeni pouze politici na regionální úrovni,“ konstatoval web.

ČTĚTE TAKÉ
Rath dostal osm a půl roku vězení a přišel o zabavený majetek
Jsem rád, že byl zrušen trest smrti, komentoval rozsudek Rath

O rozsudku ve čtvrtek informovaly všechny slovenské zpravodajské servery i televize. Server hnonline.sk připomíná, že Rath svou vinu od začátku popírá, internetové stránky pravda.sk zase upozornily, že Rath dopředu avizoval, že se odvolá. „K soudu nepřišel. Rozsudek padl i bez jeho přítomnosti,“ píše server.

Zpravodajský web televize Markíza si kromě dalšího všímá i toho, že Rathovi propadne majetek v hodnotě několika miliónů korun. Server topky.sk hlásá už v titulku „Češi potrestali zkorumpovaného politika: Rath dostal osm let natvrdo.“

O odsouzení Ratha informovala i americká agentura AP. Kromě jiného připomněla, že byl zadržen před třemi lety, kdy současně působil jako hejtman a poslanec. Zprávu od agentury převzala také televize ABC.