Apple začal nabízet chytré hodinky minulý měsíc. Na trh pustil celkem 38 variací s cenami od 349 dolarů (téměř devět tisíc Kč) u sportovní verze až po deset tisíc dolarů a více za luxusní verzi Edition. Zájemci si je ale mohou koupit zatím jen v několika luxusních buticích v Tokiu, Los Angeles, Londýně a Paříži nebo v pár autorizovaných obchodech v Číně.

To však pro Medvěděva není problém. Také svůj milovaný iPhone, kvůli němuž si u Rusů vysloužil přezdívku „Ajfončik“, měl ještě dříve, než ho začali v Rusku prodávat. A iPhone 4 mu v roce 2010 daroval Steve Jobs, legendární zakladatel Applu, den před uvedením na trh.

Podle listu Komsomolskaja pravda se ale premiér hodinkami na poradě nechlubil. „Jen tam skromně poseděl a nikomu nic neřekl,“ poznamenal v pátek na Twitteru reportér listu.

Medvěděvovu skromnost má zřejmě na svědomí nejen úcta, která ho k prezidentu, jenž je zároveň jeho mentorem, váže. Putin totiž do společnosti nosívá hodinky značky Patek Philippe za zhruba 150 tisíc dolarů.

Navíc premiér určitě ví, že šéf Kremlu má sbírku hned několika modelů této značky, jejíž hodnota se odhaduje na 700 tisíc dolarů.