Marine Le Penová začátkem dubna svého šestaosmdesátiletého otce vyzvala, aby se stáhl z politiky. Oznámila také, že vzhledem ke sporům o směřování FN nepodpoří jeho kandidaturu v letošních prosincových regionálních volbách. [celá zpráva]

Šéfka nacionalistů rovněž trvá na tom, že zakladatel strany bude muset před disciplinární komisí vysvětlovat své kontroverzní výroky o plynových komorách. Politik totiž v nedávném rozhovoru poskytnutém extremistickému týdeníku Rivarol mimo jiné vyjádřil podporu zastáncům vichystického režimu maršála Philippa Pétaina, který za války kolaboroval s nacistickým Německem.

V televizním rozhovoru pak znovu bránil svůj někdejší výrok, že plynové komory v nacistických vyhlazovacích táborech jsou jen "detaily historie".

Le Pen sice tvrdil, že je pro volby tím nejlepším kandidátem, ale nakonec své dceři ustoupil a oznámil, že se o zvolení na jihu Francie ucházet nebude. Zároveň podpořil kandidaturu své vnučky, která je v současné době poslankyní francouzského parlamentu.