V noci byla ostřelována z minometů jen Popasná, ležící u Debalceva, jinde panoval klid.

K večeru ale síly zapojené do operace ATO odrazily útok u Šyrokyna, které leží na půl cesty z Novoazovsku do Mariupolu, uvedlo ATO podle Ukrajinské pravdy.

Ukrajinský bezpečnostní analytik Dmytro Tymčuk ale stále tvrdí, že separatisté chtějí zaútočit nejen na Mariupol, ale také na Avdijivku a na předměstí Doněcku Pisky, kde jsou ukrajinské posty, odkud se pálí na Doněck.

Nárazníkové zóny, za které se má stáhnout těžká technika.

Nárazníkové zóny, za které se má stáhnout těžká technika.

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

Tisková agentura DNR-news doněckých separatistů ohlásila opakované ostřelování různých čtvrtí v Doněcku. Ostřelovány byly i Horlivka a Vuhelhirsk.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Proruští separatisté stahují těžkou techniku z východu Ukrajiny. Zdroj: Reuters

Stahování zbraní

Východoukrajinští povstalci za posledních 24 hodin stáhli z donbaské fronty pět dělostřeleckých divizí, jednu samostatnou baterii a více než stovku velkorážných děl, řekl agentuře DAN předák doněckých separatistů Eduard Basurin s tím, že se to dělo pod dozorem kontrolorů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a Společného střediska pro kontrolu a koordinaci. Ve středu plánují stáhnout z fronty dalších pět divizí s těžkou výzbrojí. OBSE zatím stažení nepotvrdila. [celá zpráva]

Separatisté si stěžují, že ukrajinské síly zatím nezačaly stahování těžkých zbraní od linie dotyku. Upozorňují také, že se v zóně protiteroristické operace ATO i za ní opravuje a modernizuje poškozená a zastaralá vojenská technika včetně obrněných transportérů.