„Strávil jsem poslední tři roky v mediálním mlýnku na maso. Je těžké nazvat životem to, co jsem prožíval,“ prohlásil Schettino, citovaný agenturou AFP, před soudcem Giovannim Puliattim. Přemožen emocemi poté ve vzlycích klesl zpátky do svého křesla.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Verdikt v případu, který se začal odvíjet v noci 13. ledna 2012, by mohl padnout už ve středu, nebo ve čtvrtek. Žalobce pro kapitána, který je jediným obžalovaným, žádá za několikanásobné zabití 26 let vězení. Schettino od počátku trvá na své nevině s tím, že za smrt cestujících může posádka lodi.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vrak lodi Costa Concordia. Záběry z února 2012. Zdroj: Reuters

Luxusní parník Costa Concordia s více než 4200 lidmi na palubě u italských břehů najel na mělčinu a ztroskotal.

Média od počátku dávala vinu právě kapitánovi, který se místo řízení lodi údajně věnoval jiné činnosti a plavidlo opustil dřív, než byli všichni lidé evakuováni. Po nehodě se pak k celé věci stavěl arogantně a projevoval nedostatek úcty k obětem.