"Buď se jim podaří uprchnout, nebo vypukne střelba," řekl po zahájení operace agentuře AFP jeden z policistů, který je příslušníkem zásahové jednotky. V Remeši chodil do školy třetí z údajných útočníků, 18letý Hamyd Mourad. Policie v noci oficiálně identifikovala jeho a Saida (34) a Chérifa (32) Kouchaiovy jako pachatele atentátu.

ČTĚTE TAKÉ
Vrahy z redakce Charlie Hebdo zastřelili při útěku, zemřel i útočník z košer obchodu
Vrah karikaturisty se setkal s radikálním americkojemenským klerikem
Útoky na policistku u Paříže a na redakci Charlie Hebdo spolu souvisejí
Bránil právo časopisu zesměšňovat svou víru, píše se o zabitém muslimském policistovi
Byla to čirá hrůza, popsal novinář, který vraždění přežil
Selhání tajných služeb? Podezřelého atentátníka z Paříže policie dobře znala
Jsem nevinný, tvrdí nejmladší z údajných pařížských útočníků, který se vzdal policii
Islámští teroristé vystříleli v Paříži redakci satirického magazínu, 12 mrtvých

Zásah podle deníku Libération proběhl na třech místech zároveň, dalším z nich bylo město Charleville-Mezieres. Tam byl podle pařížského rozhlasu zadržen příbuzný jednoho z podezřelých a předán k výslechu.

O zásahu v Remeši jsou však rozporuplné informace. Francouzský zpravodajský kanál iTele uvedl, že nešlo o akci, při níž by měli policisté zatýkat, nýbrž o pátrání po stopách DNA a dalších důkazech. Někteří novináři na místě zásahu však měli slyšet přestřelku.

Podle televize NBC, která vychází z informací od dvou vysokých představitelů z amerického ministerstva zahraničí, byl jeden z podezřelých zabit a další dva jsou ve vazbě. Francouzské ministerstvo vnitra však informaci nepotvrdilo.

FOTO: Mapy.cz

Podezřelí Said a Chérif Kouaichovi měli spolu s Mouradem v pařížské redakci postřílet osm novinářů. O život přišli také dva policisté. Obětí jejich útoku je celkem dvanáct.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Střílející útočníky natočil svědek z okna. Zdroj: Reuters

Podle informací francouzské televize BFM TV sledovala policie trojici už v minulosti. V letech 2003-2005 se měla podílet na verbování mladých mužů do řad radikálních islamistů.