„Její klinický stav se zhoršil, na přání pacientky ale nemohu poskytnout jakékoli další informace,“ řekla mluvčí nemocnice Yolanda Fuentesová.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Romerová potvrdila pověsti o možné chybě v telefonickém rozhovoru s listem El País. Virem se mohla nakazit, když si rukou v rukavici sáhla na tvář. „Myslím, že to bylo, když jsem si sundávala ochranný oblek,“ řekla. „Vybavuji si tu chvilku, kdy k tomu mohlo dojít, ale jistá si nejsem.“

V izolaci je ve stejné nemocnici dalších několik lidí – kromě manžela Romerové a dvou sester ve středu večer přijali dva lékaře a zdravotníka, kteří nakaženou ošetřovali. Manžel ani lékaři dosud nevykazovali žádné symptomy nemoci a tři osoby, u nichž testy virus nepotvrdily, byly propuštěny.

Vůbec mi neřekli, že má ebolu, tvrdí lékař

Jeden z lékařů si ale stěžoval, že rukávy na ochranném oděvu, který na sobě měl, když ženu ošetřoval, byly příliš krátké. V dopise zdravotnickým úřadům, zveřejněném v listu El País, si navíc postěžoval, že během 16hodinové směny, kdy o nakaženou pečoval, mu nebylo sděleno, že pacientka má ebolu. To se prý dověděl až z tisku.

Mimo tuto skupinu zdravotníci v zemi sledují dalších asi padesát lidí.

Počet obětí největší epidemie eboly v dějinách raketově stoupá, už jich je téměř 3900.