„Včera byla podepsána smlouva o poskytnutí výcviku důstojníků a mužstva americkými instruktory,“ potvrdil Semenčenko, podle něhož se jedná o Američany, kteří nejsou v současnosti v aktivní službě.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Semenčenko doplnil, že přípravy začnou za deset dní a prapor Donbas se později ochotně podělí o své nové zkušenosti s dalšími jednotkami dobrovolníků.

Na východní Ukrajině stále platí příměří, které ale ani jedna ze stran nedodržuje. Přesto bylo minulý týden v Minsku dohodnuto také vytvoření nárazníkového pásma v bojové oblasti. Ukrajinská armáda podle mluvčího Andrije Lysenka v pondělí zahájila přípravy na stažení těžké bojové techniky od osídlených míst. [celá zpráva]

Technika pro povstalce

Mezitím ředitel Centra pro vojenskopolitická studia Dmytro Tymčuk upozornil na údajné dodávky ruské špionážní techniky i střelivo povstalcům. Podle něj materiál přivezl konvoj s humanitárním materiálem, který o víkendu dorazil do Doněcku. Špionážní zařízení jsou podle něj mobilní, pohybují se pouze v noci a obsluhují je ruští vojáci.