Westhausera trefil v jeskyni v sobotu kámen a způsobil mu zranění hlavy a mozku. Záchranáři se k němu dostali už v pondělí, ale zatím se jim nepodařilo ho dostat ven. Je sice schopen si s pomocí jiného člověka stoupnout, po chvíli ale začne omdlévat.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

"Takový pacient by už více než tři dny ležel na jednotce intenzivní péče," řekl v Berchtesgadenu neurolog Michael Petermeyer.

Lékař, který se k muži dostal, ho vyšetří a spolu se záchranáři se pokusí vymyslet, jak muže dostat přes úzké komíny, jimiž je podzemní komplex přístupný. Některé jsou tak úzké, že jimi proleze jen štíhlý člověk. Šachty jsou hluboké až 350 metrů.

Westhauser patřil do skupiny speleologů, která rozsáhlý jeskynní komplex v 90. letech objevila. V sobotu se tam vydal s dalšími dvěma jeskyňáři, spadlo na ně ale  kamení a vážně ho zranilo. Zbylí dva muži vylezli ven a přivolali pomoc.