Ukrajina podle Nalyvajčenka Moskvu žádá, aby exprezidenta vydala bezodkladně. Ve své vlasti je Janukovyč stíhán kvůli podezření, že je odpovědný za smrt téměř stovky opozičních aktivistů při únorových střetech s policií v centru Kyjeva. Stíhán je za podíl na "masových vraždách". [celá zpráva]

Video

Expirované video

Útěk Janukovyče z rezidence

Nalyvajčenko novinářům řekl, že SBU musí s ruskými orgány nejprve navázat kontakty přerušené převratnými událostmi v ukrajinské metropoli. Kontrarozvědka se prý pokusila prchající hlavu státu zadržet už v noci z 23. na 24. února, ale Janukovyč s ochrankou agentům SBU unikl a skryl se na Krymu. Jak se odtud dostal za hranice do ruského Rostova, není podle šéfa SBU jasné.

Žádný infarkt, vyvrací spekulace Putin

O aktuálním stavu Janukovyčova zdraví Nalyvajčenko nemá žádné informace. Šéf kontrarozvědky odmítl komentovat spekulace ruských médií, že bývalý prezident v noci na pondělí podlehl infarktu.

Pověsti o Janukovyčově smrti v úterý na tiskové konferenci popřel sám ruský prezident Vladimir Putin. Janukovyč je podle něj živ a zdráv, politickou budoucnost ale podle šéfa Kremlu před sebou už žádnou nemá.