Očekávané nové divoké bouře a velmi silné přívalové deště ještě více zkomplikují už tak vážnou situaci v zemi. V sobotu dopoledne zasáhla pobřežní lokality nová větrná bouře, v jejímž důsledku pobřeží bičovaly i více než desetimetrové vlny.

Vlny bičují pobřeží v Dawlishi na jihozápadě země

Vlny bičují pobřeží v Dawlishi na jihozápadě země

FOTO: Luke Macgregor, Reuters

Během pondělí by se sice podle meteorologů měla síla větru trochu zmírnit, a i srážky by mohly být slabší, ale od úterý je opět očekáván jejich nárůst.

Vlny v jižním Walesu

Vlny v jižním Walesu

FOTO: Rebecca Naden, Reuters

V mnoha pobřežních oblastech jsou již nyní hlášeny i ztráty na životech, škody na majetku i infrastrukturách stále narůstají. Podle vyjádření úřadů je v oblasti jižní a střední Anglie a Walesu vyhlášeno na 500 povodňových varování.

Provozovatelé vlaků byli nuceni kvůli poškození tratí na mnoha místech využít náhradní autobusovou dopravu, kvůli tomu byly i sníženy ceny jízdného.

FOTO: Luke Macgregor, Reuters

„Další závažnější změny počasí čekáme převážně v noci ze středy na čtvrtek, kdy je opět očekávána vichřice a velmi hustý déšť. V mnoha pobřežních oblastech tak budou znovu hrozit záplavy. Podíváme-li se na celkové schéma do poloviny února, bohužel není očekávána žádná změna k lepšímu,” uvedla na Sky News moderátorka počasí Isobel Langová.