Policistům se podařilo nejprve dopadnout pachatele krádeže. Mladíci, kteří jsou zřejmě narkomany, nejprve tvrdili, že nádobku s krví zahodili a přesné místo si už nepamatují. Později ale muže zákona navedli do jedné z garáží, kde se látka nacházela.

Biskup Giovanni D'Ercole z L'Aquily již sestavil všechny nalezené části vzácného relikviáře opět dohromady. Policisté nyní hledají již jen pár chybějících zlatých částí. "Tito tři hoši mají naše odpuštění i odpuštění papeže (Františka)," uvedl biskup a poděkoval všem, kteří se podíleli na hledání relikviáře.

Nedatovaná fotografie nádobky s kouskem plátna napuštěným krví zesnulého papeže Jana Pavla II.

Nedatovaná fotografie nádobky s kouskem plátna napuštěným krví zesnulého papeže Jana Pavla II.

FOTO: Handout, Reuters

Policie ve čtvrtek trojici propustila právě poté, co prozradili, kde nádobu nechali. Zatím nebyli obviněni. Po relikviáři pátralo asi 50 policistů.

Papež Jan Pavel II. při své návštěvě České republiky

Papež Jan Pavel II. při své návštěvě České republiky

FOTO: Profimedia.cz

Na světě jsou podle církevních představitelů jen tři nádoby s krví Jana Pavla II., které mají pro věřící nesmírnou hodnotu. Jan Pavel II. zemřel v roce 2005 a letos v dubnu má být prohlášen za svatého. Látka s krví umístěná v relikviáři v kostele nedaleko L'Aquily pochází z obleku, který měl papež na sobě, když na něj byl v roce 1981 spáchán atentát.