V parlamentních volbách v roce 2006 vyhrála levicová koalice premiéra Romana Prodiho, která ale měla jen těsnou většinu v senátu. Podle neapolského státního zástupce si Berlusconi koupil levicového senátora Sergia De Gregoria, který přeběhl a přispěl v roce 2008 k pádu Prodiho kabinetu.

De Gregorio nakonec přiznal, že úplatek přijal, i když původně to popíral. [celá zpráva]

Ve středu De Gregorio řekl: „Vyzývám Berlusconiho, aby opustil politickou scénu, což by osvobodilo Itálii od řady svinstva. Nyní jsem přesvědčen, že jsem se choval hanebně a pomohl jsem k pádu Prodiho kabinetu, když jsem byl součástí svaté války vedené Berlusconim.”

Spolu s Berlusconim byl obviněn i jeho bývalý poradce Valter Lavitola, že vše dojednal.

Berlusconi pod tlakem 

Sedmasedmdesátiletý mediální magnát Berlusconi už v minulosti čelil řadě obvinění. Vždy tvrdil, že je nevinen. Podle něj ho italští žalobci pronásledují od jeho vstupu do politiky před 20 lety.

Letos byl Berlusconi odsouzen k sedmi letům vězení za placený sex s nezletilou a za zneužití pravomoci. Nejvyšší soud v srpnu Berlusconimu také definitivně potvrdil čtyři roky vězení za daňové úniky ve společnosti Mediaset, kterou Berlusconi ovládá.

Většinou se odsouzení nebo alespoň trestu vyhnul, stále se těší imunitě, která vyplývá z jeho senátorského mandátu a která ho chrání před vězením. Zákonodárci ale v listopadu mají hlasovat o zrušení jeho imunity.