Přítel podezřelého Abu Nusaybah prohlásil ve zpravodajském pořadu pořadu BBC Newsnight, že Adebolajo, který je jedním ze dvou mužů zatčených v souvislosti s vraždou vojáka v jihovýchodním Londýně, nabídku MI5 odmítl. BBC se zatím nepodařilo získat vyjádření kontrarozvědky k tomuto tvrzení.

Nusaybah byl po interview zadržen v redakci BBC. Londýnská policie uvedla, že 31letý muž byl zatčen s podezřením z terorismu a že v souvislosti s případem jsou prohledávány dva domy na východě Londýna. Zatčení Nusaybaha prý přímo nesouvisí s vraždou vojáka.

Lee Rigby

Lee Rigby

FOTO: Reuters

Nusaybah v rozhovoru pro BBC řekl, že si mu jeho přítel Adebolajo stěžoval, že ho MI5 "otravuje". "Nejdřív se ho prý ptali, jestli nezná jisté osoby. Když jim řekl, že je nezná, zeptali se ho, jestli by neměl zájem pro ně pracovat. To on rozhodně odmítl," prohlásil Nusaybah.

Útočící Britové nigerijského původu ve věku 22 a 28 let za bílého dne na ulici v jihovýchodním Londýně nejprve srazili pětadvacetiletého vojáka autem a poté ho ubodali nožem a dobili mačetou. Z místa činu neutekli a kolemjdoucím vysvětlovali, že jednali ve jménu islámu a ve snaze pomstít muslimy, které britští vojáci zabíjejí v zahraničí. [celá zpráva]

Policie oba mladíky při zatýkání postřelila. Život ani jednoho prý není ohrožen. Jsou pod přísnou ostrahou v různých londýnských nemocnicích.