Podle jeho informací tato policejní složka povolila zmíněnou praktiku po dobu tří desetiletí pro své příslušníky pokoušející se infiltrovat do protestních skupin. Rodiče mrtvých dětí, jejichž jména byla takto zneužita, o tom nebyli informováni, dodal list.

Policisté si vytvářeli svá "alias" na základě skutečných údajů o mrtvých dětech, a dostávali na jejich jména takové dokumenty, jako jsou pasy či řidičské průkazy. Někteří z nich údajně strávili až deset let předstíráním, že jsou někým jiným.

Scotland Yard uvedl, že v současnosti už tuto praktiku neschvaluje ani neprovozuje, a to, co se odehrávalo v minulosti, sám prošetřuje. Novináři Guardianu viděli dokument naznačující, že v letech 1968 až 1994 použilo totožnost mrtvých dětí asi 80 příslušníků policie.

Nejmenovaný policejní důstojník, který přijal totožnost Pete Black, když se v utajení pohyboval v protirasistické skupině, listu řekl, že si připadal, jako když "šlape po hrobě" čtyřletého chlapce, jehož identitu používal. Jiný nicméně argumentoval tím, že podobná praktika je ospravedlnitelná, pokud posloužila "vyššímu záměru".