„BBC oznamuje, že Peter Rippon odstupuje z funkce s okamžitou platností,“ stojí v prohlášení britské stanice.

Rippon zdůraznil, že reportáž nenechal loni odvysílat z vlastního rozhodnutí a nebyl pod žádným tlakem. Důvodem podle něj bylo zpracování reportáže a nedostatek důkazů. Vadilo mu, že se věnovala jen tomu, proč policie odložila případy, kde byl Savile obviněn z pedofilie, a ne tomu, zda bylo nařčení pravdivé.

BBC sdělila, že jeho důvody pro neodvysílání reportáže nebyly adekvátní.

Meirion Jones, produkční loňské reportáže o Savilem už loni Rippona varoval, že kvůli němu stanice může čelit obvinění z utajování jednoho z nejhorších pedofilních skandálů v dějinách Spojeného království. "Byl jsem si jist, že celá věc stejně tak či onak vyjde najevo ... a BBC bude obviněna, že ji kryla," řekl Jones. "Napsal jsem Peterovi mail, že je reportáž dostatečně silná a že když se neodvysílá, hrozí, že to významně poškodí reputaci BBC," uvedl Jones v pondělním pořadu BBC Panoarma.

Tlak shůry

V tomto pořadu také zazní, že Rippon byl pod tlakem šéfů, aby reportéři neprozkoumávali Savileho minulost. Současný ředitel BBC George Entwistle loni varoval, že případné zkoumání minulosti by ohrozilo předvánoční program, kde byl nedávno zesnulý Savile oslavován jako klíčová osobnost pořadu Jimmy to spraví.

Zasloužilý reportér BBC John Simpson dění komentoval pro Panoramu: „Je to ta nejhorší krize, kterou si pamatuju za svých skoro padesát let v BBC." Načež velmi otevřeně vzhledem ke svému dlouholetému zaměstnavateli dodal: „Nemyslím si, že s tím BBC zacházela zvlášť dobře.“

Loni zesnulý Savile je podezřelý, že zneužíval ženy a mladé dívky po celou svou čtyřicetiletou kariéru u BBC. [celá zpráva]

Do skandálu mohli být zapleteni i další jeho blízcí spolupracovníci. [celá zpráva]