V klipu, který byl součástí oficiálního zahájení olympijských her, vchází Craig do místností, v níž je královna, ta jej přivítá a v jeho doprovodu prochází chodbami Buckinghamského paláce a posléze nasedne do helikoptéry. Ta prolétá nad Londýnem.

Do té doby byl vše jen záznam, helikoptéra se ale náhle objevila přímo nad stadiónem, kde probíhalo slavnostní zahájení. Vyskočili z ní dva parašutisté a po chvíli přišla na stadión královna v doprovodu svého manžela.

Helikoptéra nad olympijským stadiónem. Vlevo dole vyskakuje parašutista.

Helikoptéra nad olympijským stadiónem. Vlevo dole vyskakuje parašutista.

FOTO: Murad Sezer, Reuters

Film trval čtyři a půl minuty a diváci na stadiónu jej, a samozřejmě i příchod královny odměnili velkým potleskem.

Podle listu The Daily Telegraph scénu filmový režisér a hlavní autor zahajovacího ceremoniálu Danny Boyle vymyslel loni v létě. Se souhlasem Buckinghamského paláce neměl problém, i když ten je znám tím, že filmaře vždy striktně odmítal. Dlouho trvalo, než královna našla volný termín, kdy současně mohl i představitel Jamese Bonda Daniel Craig. Natáčelo se tak až letos 27. března.

Parašutista oblečený v šatech, jako měla na sobě královna, se snáší z helikoptéry.

Parašutista oblečený v šatech, jako měla na sobě královna, se snáší z helikoptéry.

FOTO: Jorge Silva, Reuters

Natáčení trvalo tři hodiny, podílelo se na něm 130 lidí a režíroval sám Boyle. Podle ředitele oddělení dramatických pořadů BBC Nicholase Browna, panovnice podala bezchybný výkon. "Zvládla to při prvním záběru ... Je to profesionálka," řekl Brown.