Konzervativci CameronRomney by k sobě měli mít blíž, ale americkému republikánovi se hned podařilo Británii insultovat, komentoval Romneyho vystoupení list Washington Post. „Těžko říct, jak to dopadne. Některé věci jsou znepokojující,“ prohlásil den před zahajovacím ceremoniálem Romney na téma připravenosti Londýna na olympijské hry. Narážel například na to, že bezpečnostní firma G4S nedodala dostatek pracovníků.

I když Romney doplnil, že věří v úspěch olympiády, předchozí výrok už zpátky vzít nemohl. Reakce Camerona na sebe nedala dlouho čekat. „Samozřejmě že je snazší organizovat olympijské hry kdesi v zemi nikoho,“ prohlásil rozladěný premiér v zjevné narážce na zimní olympiádu v Salt Lake City v roce 2002, jejímž hlavním organizátorem byl Romney.

Romneyho si pak „vychutnal“ před stotisícovým davem lidí v londýnském Hyde Parku starosta města Boris Johnson. „Slyšel jsem, že je tady nějaký chlápek, co se jmenuje Mitt Romney, a chce vědět, jestli jsme připravení,“ burcoval Johnson publikum.

O zahraniční politice mluvit nechtěl

Romney nezačal své působení na mezinárodní scéně šťastně, komentoval jeho první den v Británii dál Washington Post a připomněl další těžké chvíle republikánského kandidáta. Dotazy novinářů na téma své budoucí zahraniční politiky odrážel s tím, že o zahraniční politice nebude vůbec v zahraničí mluvit.

Naopak novinářům přiznal, že se setkal s šéfem tajné služby MI6, což je něco, o čem politici veřejně nikdy nemluví. Večer se pak účastnil dárcovské večeře, kterou spolupořádali manažeři bank vyšetřovaní kvůli manipulacím s mezibankovními sazbami.

Romneyho zahraniční cesta je šestidenní, v sobotu republikánský kandidát navštíví Izrael.