Hrubý napsal svou bakalářskou práci na téma Tomáš Garrigue Masaryk a slovenská otázka. Tvrdí, že nemá problém tuto práci a její závěry opětovně obhájit. „Nikdy jsem nenapsal, že to bylo s výslovným souhlasem Masaryka,“ dodal.

O tom, že pozdější Masarykův nástupce v prezidentském úřadě Edvard Beneš dal zavraždit Milana Rastislava Štefánika, v minulosti mluvil také předseda Slovenské národní strany Ján Slota.

Slovenský historik Milan Zemko říká, že tzv. zaručené zprávy o vraždě Štefánika se opírají o dopis napsaný Benešovou rukou, který byl nalezen po jeho smrti. Beneš v něm píše jednomu sociálně-demokratickému politikovi, že se Štefánikem se nadobro rozešel. Slovenští nacionalisté si podle Zemka dostatečně neuvědomují význam první Československé republiky, proto rozvíjejí nepodložené teorie o vraždě.

První československý ministr války Štefánik zemřel 4. května 1919 při leteckém neštěstí u Bratislavy. Nikdy se nepotvrdilo, že letadlo sestřelili. Příčinou havárie bylo pravděpodobně špatné počasí.