"Vypukla opravdová rvačka! Něco takového jsem ještě neviděl. Vypadalo to více jako Řecko než Rusko," prohlásil jeden z očitých svědků. Předchozí povolené demonstrace se přitom obešly bez větších incidentů.

Pořádková policie ve střetu s demonstranty

Pořádková policie ve střetu s demonstranty.

FOTO: Denis Sinajkov, Reuters

Rozvášněný dav v reakci na počínání pohotovostních jednotek OMON provolával hesla jako „Hanba, hanba!" či "Fašisté!"

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Opozice v Rusku demonstrovala proti Putinově inauguraci. Zdroj: Reuters

Počet zatčených ještě nebyl upřesněn. Zadrženi byli i opoziční předáci Sergej Udalcov, bloger Alexej Navalnyj či bývalý vicepremiér Boris Němcov, kterého policisté zatkli uprostřed projevu.

Demonstranti zaplavili ulice Moskvy

Demonstranti zaplavili ulice Moskvy.

FOTO: Denis Sinajkov, Reuters

Při protestech zahynul fotograf

Nedělní demonstrace proti návratu Vladimira Putina do čela státu se zúčastnily tisícovky lidí. Podle různých zdrojů od osmi do 50 tisíc. Putinova inaugurace do úřadu by měla proběhnout v pondělí. "Považujeme březnové volby za nelegitimní a Putinovu pondělní inauguraci za nezákonnou. Lidé, kteří sem přišli, vyjadřují nejen své mínění, ale i názor miliónů dalších, a proto se akce jmenuje Pochod miliónů," prohlásil opoziční předák Sergej Udalcov.

Policisté v Moskvě použili na demonstrující slzný plyn

Policisté v Moskvě použili na demonstrující slzný plyn.

FOTO: Denis Sinajkov, Reuters

Policisté v Moskvě vytáhli proti demonstrantům

FOTO: Denis Sinajkov, Reuters

Podle moskevského rozhlasu během akce došlo k tragické nehodě: muž, který se pokoušel z požárního žebříku jednoho domu vyfotografovat průvod demonstrantů, se zřítil z výše pátého podlaží a na místě zahynul. Jeho totožnost policie zjišťuje.

Putin, který je u kormidla moci už 12 let, byl 4. března zvolen hned v prvním kole prezidentských voleb téměř 64 procenty hlasů. Nejvyššího úřadu se chopí v pondělí, tentokrát na šest let.