Oskana zemřela na jednotce intenzivní péče v Doněcku, v důsledku plicního krvácení se jí zastavilo srdce. Potvrdil to šéf tamního popáleninového oddělení Emil Fistal.

Ukrajina o dívčině případu hovoří jako o jednom z nejhorších zločinů v dějinách země. „Necítila jsem tělo. Nejdříve jsem volala o pomoc. Ale nikdo tam nebyl. Tak jsem se začala modlit. Myslela jsem, že už jsem mrtvá. Všechno si to vybavuji jakoby v mlze,“ popsala dříve dívka incident, k němuž došlo 8. března. [celá zpráva]

Lékaři jí museli amputovat ruku a obě nohy, byla popálená na 50 procentech těla, shořely jí ledviny. Zmrzačenou Oksanu našel v jámě náhodný kolemjdoucí až druhý den.

Video

Znásilněná a popálená Ukrajinka mluví o svých pocitech. Zdroj: Youtube.com

Mladíky policie nejdříve zatkla, dva z nich byli ale zakrátko propuštěni pro nedostatek důkazů. Když se potvrdila jejich identita, Ukrajinci se rozlítili nad ledabylým vyšetřováním případu. Jeden z mladíků dokonce útok klidným hlasem popsal na videu zveřejněném na internetu. Lidé vyšli do ulic, protestovalo se před budovou generální prokuratury v Kyjevě.

Teprve na nátlak demonstrantů ukrajinský prezident Viktor Janukovyč nařídil 13. března nejvyššímu státnímu zastupitelství, aby případ znovu otevřelo. Dvojice byla opět zatčena, tentokrát ji i s třetím mladíkem obvinili z pokusu o vraždu.