„Jednal klidně a s odhodláním. Chladnokrevně je odpravil, jako by zabíjel zvířata. Zaparkoval svoji motorku a začal střílet. Vstoupil na školní pozemek a honil děti. Jedno chytil a střelil mu kulku do hlavy,“ popsala předsedkyně regionální židovské organizace CRIF.

Generální prokurátor François Molins v úterý bez podrobností uvedl, že útočník přikládá obětem zbraň k hlavě jako při popravě. Řekl, že akce dosud podnikal pravidelně po čtyřech dnech a varoval, že by mohl udeřit znovu.

Osmiletá Miriam byla střelcovou poslední obětí, podle svědků ji vrah zahnal do kouta a potom zblízka zastřelil zbraní o ráži 0,45 palce (11,43 mm), kterou vytáhl poté, co se mu první zbraň zasekla.

Pondělní útok se udál krátce po osmé hodině ranní před vstupem do školy. V té době sem zrovna rodiče přiváděli své děti. Zemřel také 30letý rabín a jeho synové ve věku šest a tři roky. Další žák, 17letý hoch, na jednotce intenzivní péče stále bojuje o život.

Střelba v židovské škole v Toulouse

Střelba v židovské škole v Toulouse

FOTO: ČTK

Po pachateli, který má od minulého týdne na svědomí i životy tří výsadkářů karibského a severoafrického původu, se dál pátrá. V Toulouse ho hledá i speciální jednotka RAID.

S kamerou podle Breivika?

Muž si zřejmě svůj čin filmoval na kameru. Britský deník Daily Telegraph upozornil, že k takovému jednání vyzval pachatel loňského masakru v Oslu a na ostrově Utoya Anders Behring Breivik, který se za vraždu 77 lidí nyní zodpovídá u soudu. Obžaloba ale dala najevo, že možná nebude žádat trest vězení, protože Breivik, jenž podle svých slov zabíjel vlastizrádce, je psychicky nezpůsobilý. [celá zpráva]