Vražda se udála minulý týden. Nejmenovaný mladík vylákal Agnes Marinovou do lesa nedaleko školy. Zde ji pak podle policie zabil mimořádně brutálním způsobem. Tělo následně spálil. Ostatky byly objeveny o dva dny později.

Studenta přijali na školu, i když byl stíhán za loňské znásilnění kamarádky z dětství na jihu země. Lékaři ale usoudili, že mladík pro své okolí nepředstavuje nebezpečí a policie ho po čtyřech měsících propustila z vazby. Hoch se s rodiči ještě před zahájením soudního procesu přestěhoval severněji, kde jej odmítlo několik škol, než byl přijat do zmíněného zařízení v Chambon-sur-Lignon.

Rodiče zavražděné Agnes tvrdí, že jejich dcera mohla žít, nebýt nedbalosti školy. Ta se brání, že o mladíkovi neměla dost informací.

„Nebyli jsme ve styku se soudními úředníky,“ řekl v rozhlase ředitel Philippe Bauwens. Věděl prý, že chlapec je problémový, ale netušil, jakého jsou potíže rázu. Podle některých právníků ale škola ani nemohla mít k dispozici všechny informace, protože nebylo uzavřeno vyšetřování.

Kvůli rozhořčené veřejnosti se událostmi na své mimořádné schůzi v pondělí zabývala i vláda. Ministr spravedlnosti dostal za úkol záležitost prověřit. Premiér François Fillon uvedl, že v nejzávažnějších případech by měli být mladiství podezřelí umisťováni do zabezpečených vzdělávacích zařízení.