Představitel hasičů v regionu Paul Slaven řekl BBC, že do hromadné srážky na dálnici M5 bylo zapojeno 20 osobních vozů a šest kamiónů. Podle jeho slov to byla nejhorší dopravní katastrofa, jakou v oblasti pamatují.

Řadu havarovaných vozidel pohltily plameny, což je také důvod proč není možné zatím určit přesný počet mrtvých (uváděl se i počet deset). "Záchranáři se po příjezdu na místo museli potýkat s obrovskou ohnivou koulí," řekl novinářům policista Anthony Bangham.

Hromadná nehoda na dálnici M5 v Anglii

FOTO: fotobanka Profimedia

"Většina vozidel hořela, některá z nich velmi dlouho. To nám komplikuje jejich prohledávání, některá byla spálena na prach," dodal.

Hromadná nehoda na dálnici M5 v Anglii

Zpola odklizená nehoda na M5

FOTO: fotobanka Profimedia

Příčinou nehody může být podle prvních zpráv hustá mlha. "Byla to strašlivá scéna. Žár byl tak intenzivní," uvedl motorista Steven Swift, který projížděl v opačném pruhu dálnice zhruba 30 minut po nehodě.

Hromadná nehoda na dálnici M5 v Anglii

Hromadná nehoda na dálnici M5 v Anglii

FOTO: fotobanka Profimedia

Řidič autobusu Michael Wagner tvrdil, že "nikdy nic takového neviděl". "Mnoho nákladních vozů zachvátily plameny. Pod jedním z nich navíc bylo osobní vozidlo. Všude byly trosky a to dokonce v opačném pruhu dálnice," dodal.