S Komorowskim je bývalý komunistický předák spojen rodinným řetězcem skládajícím se z 18 osob. Genealogové zjistili, že jeho děda, rovněž Wojciech, měl bratra Josefa, jehož vnukem byl známý herec Zbygniew Cybulski. Jeho žena Elžbieta byla sestřenicí Jacka Kuhna, jehož žena Joanna je sestřenicí Bronislava Komorowského.

Předseda polského Sejmu Bronislaw Komorowski

Předseda polského Sejmu Bronislaw Komorowski

FOTO: Kacper Pempel, Reuters

Vazba rodiny Jaruzelského s Jaroslavem Kaczyńským je ještě složitější - tvoří ji 23 lidí. Příbuzenská větev se odvíjí od matky Wojciecha Jaruzelského Wandy. Pojítko vede k Jadwize Kaczyńské, matce Kaczyńského.

Tento snímek ze summitu G 8 Nicolase Sarkozyho nepotěšil (první zprava, dále stojí Dmitrij Medvěděv a Barack Obama), takže si na další společné foto nechal přistavit stupínek.

Jaroslaw Kaczyński

FOTO: ČTK/AP

Sedmaosmdesátiletý generál Jaruzelski už oznámil, že v prvním kole prezidentských voleb, které se budou konat 20. června, odevzdá hlas 37letému kandidátovi levice Napieralskému. V průzkumech je favorizován předseda parlamentu a prozatímní prezident Komorowski, Kaczyński se na něj mírně dotahuje. [celá zpráva]

Předčasné volby se konají kvůli tragické smrti prezidenta Lecha Kaczyńského, který s desítkami dalších osobností zahynul 10. dubna při letecké nehodě u Smolenska.