Ihned po stratu z turínského letiště Caselle oznámil pilot věži, že potřebuje nouzově přistát, protože mu z pravé křídelní nádrže unikalo palivo. Problémů si všimli i cestující.

"Únik byl zřetelný pro lidi, kteří seděli na pravé straně stroje," řekl jeden z pasažérů.

I zaměstnanci letiště si všimli problémů a vyhlásili nejvyšší pohotovost. Okolo ranveje byla rozestavěna auta hasičů a letiště bylo uzavřeno.

Pilot však situaci zvládnul na výbornou. „Okamžitě vysvětlil, co se děje, ale někteří lidé se obávali, že nebude stačit palivo k návratu na turínské letiště,“ pokračoval cestující v popisu situace na palubě stroje. Pilotovi se však strojem podařilo bezpečně přistát.

Únik způsobil vadný ventil

Letiště zůstalo uzavřeno ještě další dvě hodiny, než se podařilo vyčistit ranvej. Několik letadel proto bylo odkloněno do Milána.

Společnost Thomas Cook problémy přiznala. „Mohu potvrdit, že v Turínu došlo k mimořádné události, která se týkala Boeingu 757, jenž odstartoval do Birminghamu. Jednalo se o únik paliva,“ řekl mluvčí společnosti Thomas Cook.

Dodal, že cestující strávili noc v hotelu a do Turína přiletěl technik, který závadu odstranil. U stroje se objevila závada na ventilu, kvůli které palivo mohlo z křídla za letu uniknout. Únik byl tak velký, že by boeing do Birminghamu nedoletěl.