Mluvčí stávkového výboru Gábor Nemes uvedl, že mezi řidiči autobusů má stávka téměř stoprocentní podporu. "V provozu je pouze jedenáct souprav tramvají a bez omezení jezdí metro," řekl.

Budapešťští řidiči pod transparentem s nápisem stávka

Budapešťští řidiči pod transparentem s nápisem stávka

FOTO: Karoly Arvai , Reuters

Vedení dopravního podniku se snažilo nahradit řidiče tím, že povolalo do práce bývalé zaměstnance do práce. "Z nařízení ředitele Tibora Bollu nasedli na konečných stanicích do vozů cizí řidiči. Chceme podat trestní oznámení," dodal mluvčí stávkujících Nemes.

Stávkující budapešťští řidiči autobusů v odpočívárně v garážích hrají šachy.

Stávkující budapešťští řidiči autobusů v odpočívárně v garážích hrají šachy.

FOTO: Karoly Arvai , Reuters

Stávka zasáhla obyvatele

"O stávce jsem věděl předem, tak jsem jel do práce vozem. Jenže stojím už hodinu téměř na jednom místě a do práce stejně nedojedu včas," stěžoval si Maďar, který usedl do svého vozu a uvízl na Deákově náměstí.

Ikarusy v Budapešti nevyjely kvůli stávce. Na skle je nápis stávka. Hlídá ho stávková hlídka, která má bránit nasazení stávkokazů.

Ikarusy v Budapešti nevyjely kvůli stávce. Na skle je nápis stávka. Hlídá ho stávková hlídka, která má bránit nasazení stávkokazů.

FOTO: Karoly Arvai , Reuters

Do stávky vstoupili řidiči poté, co minulý týden zkrachovala jednání mezi odboráři a vedením dopravního podniku o novém znění kolektivní smlouvy.