Pro Josipoviče hlasovalo 60,3 procenta voličů. Jeho rival, nezávislý starosta Záhřebu Milan Bandić, pro kterého hlasovali převážně konzervativní voliči, obdržel 39,7 procenta hlasů. Voleb se podle agentury AFP zúčastnilo 50,3 procent z více než 4,4 miliónu voličů.

Josipovič během své kampaně zavázal především podpořit chorvatskou premiérku Jadranku Kosorovou v boji proti korupci a při zavádění reforem, které jsou potřebné pro urychlení rozhovorů o vstupu Chorvatska do EU.

"Očekávám, že prezident a já budeme dobře spolupracovat," prohlásila Kosorová těsně před uzavřením hlasovacích místností, když už podle předběžných výsledků bylo o Josipovičově vítězství téměř rozhodnuto.

I když kandidát vládního Chorvatského demokratického společenství nepostoupil do druhého kola, je tandem Kosorová-Josipovič některými analytiky považován za jakýsi "tým snů". "Kosorová ale musí pokračovat ve stejném duchu jako doposud a Josipovič musí dodržet své předvolební sliby," uvedl politický analytik Zeljko Trkanjec.