Letos na Štědrý den se jí ale podařilo přeskočit bariéru, když papež přicházel zahájit půlnoční mši. Dostala se až k papeži a pokusila se mu strhnout roucho. Přitom upadla a papeže strhla na sebe. Pak ji zneškodnila švýcarská garda. [celá zpráva]

Žena byla zatčena a převezena do nemocnice. Vatikánský mluvčí Federico Lombardi označil ženu, která má švýcarské a italské občanství, za psychicky labilní. Byla zatčena a převezena do nemocnice. Důvod jejího opakovaného činu nebyl znám.

Papež vyvázl nezraněn a celebroval mši. 

Lombardi současně obhajoval bezpečnostní opatření, která chrání papeže při mši. Zdůraznil, že velké nebezpečí nehrozilo, protože všichni návštěvníci mše musejí projít bezpečnostními rámy a nemohou si sebou vzít nebezpečné kovové předměty včetně nožů. Lombardi ale zdůraznil, že se budou muset bezpečnostní opatření nyní revidovat.

Vatikánský analytik CNN John Allen uvedl, že bezpečnostní opatření uplatňovaná ve Vatikánu jsou docela slabá ve srovnání s těmi, jaká jsou použita při ochraně amerického prezidenta Baracka Obamy.