"Jestli se do konce roku dohodneme (o strategických útočných zbraních), a šance jsou poměrně velké, bylo by to velmi užitečné nejen pro nás, ale i pro celé světové společenství," řekl Medveděv.

"Jen není třeba říkat, že to děláme pod vlivem nějakých vnitřních příčin, protože to se vždy bude považovat za dost nepřátelské a nebude to odpovídat reálné situaci," upozornil šéf ruského státu. Zdůraznil, že vše, co dělá Rusko, mu velí jeho národní zájmy, stejně tak jako vše, co dělá vláda USA, dělá kvůli národním zájmům USA.

Medveděv soudí, že doposud se mezi Ruskem a novou americkou vládou vyvíjejí pozitivní vztahy, osobně mezi ním a prezidentem Barackem Obamou a stejně tak jako mezi ministry obou zemí.

Zdůraznil, že je důležité hovořit podobným jazykem. "Bohužel se to nedařilo v posledních letech s předchozí vládou, i když do té doby jsme se mohli domluvit o všech otázkách, které byly na společném programu. Nebudu skrývat, v určitých situacích jsme se přesto snažili pomoci našim americkým kolegům, hlavně po událostech z 11. září," řekl Medvěděv.