Ferrerovy závěry v knize Juan March: nejzáhadnější muž na světě se zakládají na jeho studiu v britských a amerických archivech. March byl španělským finančníkem, který měl být tajným agentem, jenž organizoval platby miliónů dolarů Frankovým generálům. Ti měli přesvědčit španělského diktátora, aby neválčil po boku Adolfa Hitlera.

Churchill byl v létě 1940 přesvědčen, že se Španělsko do konfliktu aktivně zapojí. Zpravodajské služby ho varovaly, že se plánují akce u Gibraltaru. Ferrer uvádí, že pokus uplatit Španěly navrhl britský důstojník Alan Hillgarth. Tvrdil, že Frankovi velitelé nejsou dobře placení a úplatní.

O plánu věděli od počátku spojenci. Ferrer cituje zprávu jednoho amerického špióna v Portugalsku nadřízenému, v níž se píše, že roli prostředníka má sehrát finančník Juan March. March své jmění nabyl za předchozího světového konfliktu ilegálním obchodem s tabákem a ve španělské občanské válce stál na straně Franka. Ferrer se domnívá, že nakonec hrál roli dvojího agenta. Pracoval prý pro Brity i Němce.

March kontaktoval třicet Frankových generálů a ti se měli dát uplatit. Fond deseti miliónů dolarů byl na to k dispozici v newyorské bance. Z té po počátečních peripetiích mělo do rukou španělských generálů putovat tři až pět miliónů.

Z Marche se po válce stal bankéř. Zemřel v roce 1962 ve věku 82 let.