Podle francouzského ministra zahraničí Bernarda Kouchnera z Blízkého východu zavanul „vítr naděje“, ale současně dodal, že podle něj nejsou ještě jednání tak daleko, aby se dala čekat brzká dohoda.

Setkání se uskutečnilo za přítomnosti francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Ten v krátkém prohlášení potvrdil francouzský zájem na bezpečnosti Izraele a na vytvoření životaschopného palestinského státu. Sarkozy také dodal, že doufá, že Středomoří bude místem, kde se lidé budou mít rádi, místo toho, aby válčili.

Podle Sarkozyho se k tomu činí kroky nejen v Palestině. Izraelský premiér vyslovil naději, že nedávno zahájené nepřímé kontakty se Sýrií se brzy změní v přímé. Izrael a Sýrie jsou formálně stále ve válečném stavu. Sýrie a Libanon se navzájem dohodly na otevření velvyslanectví.

Už ráno bylo zahájeno jednání ministrů zahraničí účastnických zemí Unie pro Středomoří, kteří připravují závěrečný dokument odpolední vrcholné schůzky, kdy se má Unie ustavit. Na té bude Českou republiku zastupovat místopředseda vlády Alexandr Vondra.

Ministerský předseda Mirek Topolánek účast z osobních důvodů odřekl.