Vazba byla na pachatele nejhoršího případu incestu v dějinách Rakouska uvalena 29. dubna. Zprávu o jejím prodloužení oznámil mluvčí státního zastupitelství v St. Pöltenu Gerhard Sedlacek.

Zdlouhavé vyšetřování, které nepřináší již delší dobu žádné zásadně nové poznatky, potrvá podle kriminalistů pravděpodobně až do podzimu. Případ proto v posledních týdnech pomalu zmizel ze stránek rakouského tisku.

O rozruch se postarají jen občas incidenty spojené s neustávajícími pokusy paparazziů získat snímky členů Fritzlovy rodiny nebo některé bulvární informace, které se však obvykle ukážou jako nepodložené. Nepotvrdily se tak například zprávy o tom, že dcera Elisabeth vystoupí v televizi nebo že její dcera Kerstin se probouzí z umělého spánku. 

Nejnovější ze senzačních zpráv rakouského bulváru pak informovala tento týden o tom, že Fritzl dostal do vězení už asi tři stovky dopisů. Většina pisatelů jeho činy odsuzuje, ale jak už je paradoxně v podobných případech obvyklé, jsou mezi nimi i dopisy plné sympatií od několika "fanynek".