Jak Novinky informoval Ivan Račko z Horské záchranné služby Jasná, záchranná akce byla velmi náročná a zúčastnilo se jí až 14 záchranářů. "Vrtulník z Banské Bystrice se snažil několikrát nalétnout nad místo, kde byli oba čeští turisté. Pro silné poryvy větru se však pilot dalších pokusů vzdal, a provedli jsme pozemní akci," uvedl Račko.

Dvojice turistů z České republiky se vydala na túru z Chopku na Ďumbier. Jeden z nich na zledovatělém terénu uklouzl a padal asi 400 metrů. Při pádu si zranil bederní kloub. Druhý z dvojice se mu snažil pomoci, ale také uklouzl a utrpěl četné odřeniny.

Na místo vyrazili záchranáři ze středisek Tále a Jasná. Turistům poskytli na místě první pomoc a následně je v náročných podmínkách transportovali na parkoviště, kde je odevzdali přivolaným lékařům. Jeden z nich utrpěl zlomeninu krčku stehenní kosti a druhý vyvázl s odřeninami.

Ve slovenských horách se v důsledku silného větru a sněžení hrozí laviny. Horská záchranná služba vyhlásila třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětistupňové mezinárodní škály. Sobotní vichřice ve Vysokých Tatrách vyvrátila několik stromů.