Minulý týden Sarkozy na tiskové konferenci sdělil, že jeho vztah s Bruniovou je vážný a že pomýšlejí na sňatek.

„Já a Carla jsme se rozhodli, že nebudeme lhát. Rozhodli jsme se, že s tím vyjdeme na veřejnost,“ řekl tehdy Sarkozy ke vztahu s přítelkyní a dodal, že je nutné skončit s politováníhodnou tradicí francouzského politického života: s pokrytectvím a lhaním. Pokud jde ale o sňatek, ihned lehce jízlivě dodal: „Existuje velká šance, že se to dozvíte, až bude po všem.“

Podle listu L'Est Republicain se prezident rozhodl urychlit sňatek z protokolárních důvodů, protože přítomnost jeho přítelkyně na oficiálních cestách do zemí s přísnými náboženskými pravidly vyvolávala potíže.

Sarkozy je nyní na třídenní návštěvě v oblasti Perského zálivu. Bruniová ho nedoprovází. Agentura AFP napsala, že prezident nemá snubní prsten.

Elysejský palác: Bez komentáře

Mluvčí Elysejského paláce David Martinon a tiskový poradce prezidenta Franck Louvrier prohlásili, že k informaci zmíněného listu o prezidentském sňatku nemají „žádný komentář“ s tím, že jde o Sarkozyho soukromou věc.

Zprávy od L'Est Républicain jsou přesto brány vážně, protože Cécilia Sarkozyová poskytla listu rozhovor právě v den, kdy byl oznámen její rozvod s prezidentem a deník už předtím informoval o rozchodu páru.

Navíc už minulý týden list Le Journal du Dimanche patřící Sarkozyho příteli oznámil, že svatební obřad je plánován na 8. nebo 9. ledna. Tehdy Sarkozy v reakci poznamenal, že si nenechá diktovat datum svatby novinami. Minulý čtvrtek však bylo 10. ledna, pouhý den po avizovaném termínu.

Koncem ledna má Sarkozy vyrazit na cestu do Indie, kam chce vzít i Bruniovou. Indičtí diplomaté však dosud nevěděli, jak ji přijmout, protože formálně nebyla „první dámou“ a celá věc navíc vyvolávala v Indii výhrady. Nyní francouzský list žertuje, že prezidenta teď čekají „líbánky v zemi maharádžů“ a těší se na dojemné fotografie u Tádž Máhalu.

Sarkozy se rozvedl loni v říjnu po jedenácti letech manželství se svou druhou manželkou Cécilií. Od poloviny prosince se pak začal na veřejnosti oficiálně objevovat s Bruniovou, s níž ochotně pózoval fotoreportérům.