Na Slovensko Labsí přijel v dubnu 2006 a byl zadržen jako nelegální imigrant. Umístili ho do uprchlického tábora v jihoslovenském městě Medveďovo. Na Slovensku má údajně manželku a syna, kteří mají slovenské občanství. Na Labsího vydalo mezinárodní zatykač Alžírsko, které rovněž požádalo o jeho vydání. Labsí je členem alžírské teroristické skupiny islámských radikálů GSPC (Salafistická skupina pro kázání a boj), která se letos označila za africkou odnož sítě al-Kajda.

V minulosti Labsí seděl ve vězení ve Velké Británii a ve Francii za přípravu teroristických útoků. Později ho Slovensko jako nelegálního migranta vrátilo do Rakouska, avšak letos v dubnu ho rakouské úřady na základě mezinárodních dohod vrátily zpět na Slovensko.

Labsí se v minulosti na Slovensku údajně kontaktoval s Rabahem Kadrim, kterého v roce 2002 jako teroristu zatkla britská policie okamžitě po příletu z Bratislavy do Londýna. Mluvčí slovenské policie Martin Korch ani Slovenská informační služba se k případu hledaného teroristy nevyjadřuje.