Reid informoval, že radioaktivita byla zjištěna v pondělí na dalších dvou místech. Do té byly stopy radioaktivity zjištěny v bytě bývalého agenta, v hotelu, kde se setkal se dvěma Rusy a v suši baru, kde měl schůzku s italským odborníkem na ruské tajené služby.

Reid nechtěl sdělit místa, kde byla radioaktivita zjištěna, jen dodal, že není nutné vyhlašovat poplach. Reportér BBC zjistil, že zvýšená radioaktivita byla naměřena ve bloku kanceláří ve West Endu a v budově v Mayfairu. Zatím však není jasné, zda nálezy skutečně souvisejí s případem úmrtí Litviněnka.

Tři lidé na speciální klinice

Tři lidi poslala Agentura ochrany zdraví na speciální kliniku kvůli podezření z ozáření radioaktivním poloniem 210, které zřejmě zabilo bývalého ruského agenta Alexandra Litviněnka. Podle CNN, která se odvolává na ministra vnitra Reida však už bylo na  kliniku kvůli podezření na nemoc z ozáření posláno pět osob.

Agentura ochrany zdraví zatím řešila 450 možných případů ozáření v souvislosti s Litviněnkovým úmrtím, osmnáct lidí poslala na další testy.

"Je to předběžné opatření pro jistotu," řekl ministr vnitra John Reid. Ten se v úterý sejde se speciálním bezpečnostním výborem Cobra, který se sešel od smrti Litviněnka v noci ze čtvrtka na pátek [celá zpráva] už několikrát.

Pitva se odkládá kvůli radioaci

Ve čtvrtek koroner oficiálně zahájí vyšetřování smrti bývalého ruského agenta Alexandra Litviněnka. Koroner by měl zjistit příčinu Litviněnkovy smrti. Policie ji zatím nevyšetřuje jako vraždu, i když Litviněnko obvinil ruského prezidenta Putina, že jej nechal zabít. [celá zpráva]. Smrt je šetřena jako podezřelé úmrtí.

Zatím není jisté zda bude Litviněnko do čtvrtka pitván kvůli možnému nebezpečí z ozáření.

Litviněnka asi zabila radioaktivita

Za příčinu smrti se považuje přítomnost radioaktivního polonia 210 v jeho těle. Neví se však, jak se tam tento prvek dostal. Britský tisk spekuluje, že za jeho smrtí je některá ze skupin Rusů bojujících o vliv v Moskvě.

Vyšetřovatelé Scotland Yardu odjedou v nejbližší době do Moskvy a do Itálie, kde pobývají tři osoby, které se setkaly s Litviněnkem těsně před tím, než ochořel. Jde o italského experta na Rusko Maria Scaramellu a dva Rusy -  bývalého agenta KGB Andreje Lugového a jeho obchodního partnera Dmitrije Kovtuna. [celá zpráva]