Hlavní obsah
Amy, sestra Miriam Careyové Foto: Carlo Allegri, Reuters

Žena zastřelená u Kongresu prý trpěla poporodními depresemi

Čtyřiatřicetiletá Miriam Careyová, kterou americká policie zastřelila krátce poté, co se svým vozem narazila do bezpečnostní bariéry u Bílého domu, podle pozůstalých trpěla po narození své dcery depresemi a poporodní psychózou. V době incidentu navíc vezla svou roční dceru Eriku na zadní sedačce.

Amy, sestra Miriam Careyové Foto: Carlo Allegri, Reuters
Žena zastřelená u Kongresu prý trpěla poporodními depresemi

Careyová byla pod lékařským dohledem a krátce byla i hospitalizována. Vyšetřovatelé nyní podle agentury AP zjišťují, nakolik byla Careyová odpovědná za své chování. Celý incident prošetřuje vnitřní policejní inspekce ve spolupráci s americkou tajnou službou a FBI.

Rodina ženy zastřelené ve čtvrtek u budovy Kongresu má washingtonským policistům za zlé, že incident řešili střelbou.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Žena v černém autě ujíždí po střelbě policii

Video: Reuters

Podle sestry zastřelené ženy Valerie Careyové, která v minulosti sloužila u policie, neměli policisté zbraň vůbec použit. „Jsem si víc než jista, že to nebylo zapotřebí, vždyť z auta se nestřílelo,“ prohlásila Valerie Careyová. Washingtonská policie na její tvrzení zatím nereagovala.

Careyová nebyla ozbrojená, ačkoli první zprávy hovořily o tom, že střílela. Rok a půl stará dcera Erika vyvázla bez zranění. Naopak lehká zranění utrpěli dva policisté, do jejichž auta Careyová najela.

Pozůstalí čekají na výsledek šetření a žalobu na postup policie zatím nepodali. Miriam Careyová byla podle pracovních výkazů zaměstnána jako hygienistka na zubní klinice v Connecticutu. Práci ale už z nejasných důvodů v poslední době nevykonávala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků