Hlavní obsah
Sepetná. Pohled na Malý Smrk - vlevo (1179 m. n. m) a Smrk - vpravo (1276 m. n. m.). Foto: Josef Zajíc

Policie zatkla výrobce istanbulských bomb

Turecká policie zatkla 31letého Fevziho Yitize (31), který podle ní sestrojil čtyři nálože, s nimiž minulý měsíc zaútočili sebevražední atentátníci na židovské a britské cíle v Istanbulu a zabili celkem 62 lidí. Napsal to v pondělí turecký tisk.

Sepetná. Pohled na Malý Smrk - vlevo (1179 m. n. m) a Smrk - vpravo (1276 m. n. m.). Foto: Josef Zajíc
Policie zatkla výrobce istanbulských bomb

Yitiz byl zadržen v Hakkari na východě země, když se s falešným pasem vracel z Íránu. Pro návrat se rozhodl prý proto, že jeho jméno nefigurovalo v žádných novinových zprávách o hledaných teroristech.

Podle listu Zaman měl Yitiz vypovědět, že bomby sestrojil v pronajaté dílně na istanbulském předměstí Ikitelli, kde se policii podařilo zajistit důkazy. Teroristický výcvik absolvoval společně s dalšími extremisty v celkem pěti táborech sítě alKajdá v Afghánistánu.

Teroristé původně plánovali útok na vojenskou základnu Incirlik na jihu Turecka využívanou Američany, odradila je však přísná bezpečnostní opatření. Deník Vatan pak cituje údajná Yitizova slova, že příkaz k útokům na židovské a britské cíle v Istanbulu vydal sám vůdce al-Kajdá Usáma bin Ládin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků