Hlavní obsah
Kolony. Ilustrační foto Foto: Jana Matějíková

Osm lyžařů zemřelo o víkendu v rakouských Alpách

Rakouská policie v pondělí nalezla tělo šestnáctiletého lyžaře, který se ztratil v rakouských Alpách. Počet obětí uplynulého víkendu tak stoupl jen v alpské republice na osm. Obětem se staly osudné laviny a nehody na sjezdovkách.

Kolony. Ilustrační foto Foto: Jana Matějíková
Osm lyžařů zemřelo o víkendu v rakouských Alpách

Mezi mrtvými jsou dva Němci, dva Rakušané a Belgičan, které na různých místech velehor zabil padající sníh. Všichni - tři běžkaři, lyžař a snowboardista - se pohybovali v terénu, který tamní horská služba označila za uzavřený kvůli nebezpečí pádu lavin.

Dvě děti - sedmiletý hoch z Vídně a třináctiletý Němec - umřely o víkendu v Rakousku na sjezdovkách. Mladší z nich vypadl z vleku u obce Mühlback am Hochkünig a v navátém sněhu se udusil; starší najel na snowboardu hlavou přímo na strom.

Poslední oběť tragického víkendu našli záchranáři až dnes brzy ráno v salcburském Werfenwengu. Šestnáctiletý mladík zapadl mimo sjezdovou trať u Werfenwengu, zhruba 240 km od Vídně, do hlubokého sněhu. Následně upadl do bezvědomí a udusil se.

Rakušané navíc dnes ve Štýrsku zastavili pátrání po třech lesnících pohřešovaných v okolí Wald am Schoberpass už od minulého čtvrtka. Podle úřadů není prakticky žádná naděje, že by mohli v mrazu přežít.

Anketa
Pohybujete se na horách mimo vyznačené tratě, jež horská služba nedoporučila k užívání?
Ano
10.1 %
Někdy
9.4 %
Ne
60.1 %
Nejezdím v zimě na hory
20.4 %
Celkem hlasovalo 626 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků