Hlavní obsah

Osm lyžařů zemřelo o víkendu v rakouských Alpách

7. 2. 2005, 15:13 – VÍDEŇ

Rakouská policie v pondělí nalezla tělo šestnáctiletého lyžaře, který se ztratil v rakouských Alpách. Počet obětí uplynulého víkendu tak stoupl jen v alpské republice na osm. Obětem se staly osudné laviny a nehody na sjezdovkách.

Foto: Jana Matějíková

Kolony. Ilustrační foto

Článek

Mezi mrtvými jsou dva Němci, dva Rakušané a Belgičan, které na různých místech velehor zabil padající sníh. Všichni - tři běžkaři, lyžař a snowboardista - se pohybovali v terénu, který tamní horská služba označila za uzavřený kvůli nebezpečí pádu lavin.

Dvě děti - sedmiletý hoch z Vídně a třináctiletý Němec - umřely o víkendu v Rakousku na sjezdovkách. Mladší z nich vypadl z vleku u obce Mühlback am Hochkünig a v navátém sněhu se udusil; starší najel na snowboardu hlavou přímo na strom.

Poslední oběť tragického víkendu našli záchranáři až dnes brzy ráno v salcburském Werfenwengu. Šestnáctiletý mladík zapadl mimo sjezdovou trať u Werfenwengu, zhruba 240 km od Vídně, do hlubokého sněhu. Následně upadl do bezvědomí a udusil se.

Rakušané navíc dnes ve Štýrsku zastavili pátrání po třech lesnících pohřešovaných v okolí Wald am Schoberpass už od minulého čtvrtka. Podle úřadů není prakticky žádná naděje, že by mohli v mrazu přežít.

Anketa

Pohybujete se na horách mimo vyznačené tratě, jež horská služba nedoporučila k užívání?
Ano
10,1 %
Někdy
9,4 %
Ne
60,1 %
Nejezdím v zimě na hory
20,4 %
Celkem hlasovalo 626 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Střední Evropu zasáhla sněhová kalamita

3. 2. 2005, 13:16

Nové přívaly sněhu ve čtvrtek zkomplikovaly provoz na silnicích ve střední Evropě. Největší problémy uvádí Rakousko, kde jsou desítky komunikací zcela...

Výběr článků